اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

R T S ( Rang , Trend , Sigal )

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

سلام
    انتخاب مناطق رنج (Renge) برای بنده یکم مشکل بود شاید چون چشمام هنوز عادت نکرده
    به هر حال من در جفت ارز EURUSD تایم 4H تونستم 12 تا منطقه ی Renge پیدا کنم
    البته 2 بار این کار رو کردم دفعی اول قسمت حرکت اصلی امواج رو جزء Reng حساب کردم و دیدم همه ی چارت رنج شد...
    دفعه دوم قسمت حرکت اصلی امواج رو جزء Reng حساب نکردم

مناطق safe renge رو با رنگ آبی نشون دادم و مناطق shadow reng رو با رنگ قرمز مشخص کردم

تصویر اول:

تصویر دوم:

در باره این تصاوی نکته ای که هست اینه که من در تایم 4 ساعته مناطق رنج رو پیدا کردم اگر در تایم دیلی به دنبال مناطق رنج بودم shadow Renge ها بسیار بزرگتر میشدن حالا کدام تایم برای انتخاب reng بهتر هست رو نمیدونم؟؟؟

سوالی دیگری که دارم شما فرمودید
    مارکت در safe range و در جهت ترند آهسته و کند حرکت میکنه و در shadow range تند و سریع

اما من به چندین موج دقت کردم اصلا این نکته برای اونها صادق نبود...
    در زیر یک مثال اوردم

اگر ممکن هست درباره ی تصویر ارسالیتون در پست 15 توضیح بدید
    من که چیزی ازش متوجه نشدم

با تشکر
    بدرود
    ویرایش توسط sadegh : https://www.traderha.com/member/4562-sadegh در ساعت 04-14-2012, 12:26 AM
    هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
    باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
    .

نظر

بسم الله
      در تصویر شماره 15 منظور نشان دادن یک safe rang و shdow range وtrend line daily هستش !
      ، در بالای شکل هم این مسئله روشن شده و ما میخواهیم بگیم که در یک زبان ابتدا حروف و الفبای کلما ت آن زبان به چه شکل هستن بعد برسیم به جمله بندی ،به این جمله که بالای عکس بود توجه شده انشالله
      "در ضمن تو این عکس زیر که بصورت خطی هستش به RANG و TREND توجه کنید . SIGNAL هم هست ولی فعلا به RANG و ،TREND فقط توجه کنید! "
      ما هنوز در تعاریف هسیم و عجله برای تحلیل کردن مثل پوزیشن گرفتن خیلی از تریدر هاست صبح هنوز چشمشون رو باز نکردن کامپیوتر رو روشن میکنند و یه پوزشن میکرند و اگه به هر دلیلی 10 و 20 pipe در سود بره میبندن و اگه به هر دلیلی بره تو ضرر هم تا مارجین کال شدن تماشا میکنندش چرا ؟ برای اینکه ذات بد این بازاز تریدر رو عجول میکنه ! و ذات خوبش تریدر رو صبور !

یه نکته اینجا یادم اومد که خالی از لطف نیست : هر وقت از چهره یک تریدر مشخص نبود که پوزیشن داره یا نداره وارد مرحله خوبی شده و اگه خوده تریدر یادش رفت که پوزیشن داره یا نه وارد مرحله بهتری شده و اگه یادش رفت که بای داشته یا سل رو یه بازار در زمان گذشته داره تحلیل گر خوبی میشه !

از عکس های که فرستادید ممنون و راجع به آنها صحبت میکنیم
      عکس اول :
      safe rang رو با چارت خطی و shdow rang رو با bar chart یا candle ببینیم از این به بعد

rang ها حتما نباید در یک مستطیل باشن گفتیم که تمام الگو ها میتونند rang باشند پس میشه اول دنبال یه pattern گشت بعد خطوط اصلی اش رو که رسم کردی شکل چارت رو از خطی به کندل
      تغییر بدیم بعدش shdow rang رو ترسیم کنیم

دقت داشته باشیم بعضی وقتها یه کندل زندگی تریدری آدمها رو عوض میکنه پس با دقت ببینم و یادمون باشه سادگی خوبه و خیلی شلوغی خوب نیست !
      خوب حالا با این تعریف دوباره سعی کنید تمرین : و چند تا rang پیدا کنیم و درون rang ها trend ها رو مشخص کنیم !

اما در رابطه با حرکت بازاز
      اول اینکه باید بینیم در چه تایمی هستیم و 2 - ترند رو درست تشخیص دادیم ؟ تایم های دیگه ترند شون همگام هستند یا مخالف متلا شما دارید تایم H4 رو نگاه میکنید داخلش H1 هست و داخل اون 30 M -15 M , و..... بالا سرش هم ِD1 , ..... هر تایمی حکم خودش رو داره در حیطه خودش !!
      هیچ کدام از این ها بی جواب نمیمونه انشالله

اما فعلا این تمرین که گفتم رو انجام بدیم و فقط در یک عکس زحمت بکشید و از چند عکس با یک موضوع پرهیز کنیم لطفا

دقت داشته باشیم عکس زیر فقط و فقط نشان دهنده RANG های مختلق در بازار هستند همین باز هم ممنون رآقای صادق که بانی خیر شدی این مطالب رو باز کردیم

ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-14-2012, 02:30 AM

نظر

آقای فرد فراموش کردید بگید ترند چارت و کندل چطور می تونن متفاوت باشن. اگه لطف کنید تعریف ترند چارت و ترند کندل رو بنویسید ممنون میشم.

نظر

سلام
          صبح بخیر!
          من ابتدا در تایم دیلی پوند دلار با نگاه کردن چارت به صورت لاین چارت یک الگو رو دیدم و reng رو مشخص کردم

بعد حالت چارت رو به کندل چارت تغییر دادم و سپس shadow reng رو رسم کردم

به تایم 4 ساعته رفتم و ترندی ندیدم...
          به تایم 1 ساعته رفتم و ترند ها ی کوچکی دیدم که بیشتر موج بود تا ترند
          به تایم 15 دقیقه رفتم و اونجا ترند ها رو دیدم

جناب داوود فرد مراحل رو درست طی کردم؟
          راستی جناب داوود فرد ببخشید این سوال ابتدایی رو میکنم
          تعریف ترند چی هست؟ هنوز نگفتین.
          با تشکر
          ویرایش توسط sadegh : https://www.traderha.com/member/4562-sadegh در ساعت 04-14-2012, 04:04 AM
          .

نظر

تمرین مناطق Rang

سلام

برای تمرین در جفت ارز EURUSD در تایم ها ی هفتگی تا 15 دقیقه مناطق range رو مشخص کردم
            در چند جفت ارز دیگه هم این کار رو کردم اما به چون مرتب نیستن و برای این که بیشتر شلوغ کاری نشه نمیذارم
            فایده این کار رو نفهمیدم ولی انجام دادم به قول آقای داوود فرد این کار مثل جواب دادن به معمای حل شدست
            فقط تنها چیزی که مربوط به زمان حال میشد این بود که در یورو دلار تایم دیلی در همین لحظه در reng هستیم حالا نمیدونم به چه دردی میخوره...
            W1

D1

H4

H1

M15

روز خوش
            .

نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام
              عکس 1- و 2 خوبه و مینونه کار بردی باشه و عکس آخر میتونه از نظر تئوری خوب باشه ولی از نظر عملی فقط برای گویا بودن خوبه ، در عکس شماره 3 شما توجه کنید که درون این رنج های ترسیمی چند rang دیگه میشه در آورد ؟ تمرین - خواهش میگنم در یک عکس ارسال شود و ازفرستادن چند عکس با یک موضوع خودداری شود لطفا چون باعث میشه مطالب از هم فاصله پیدا کنند و بیننده کل مطلب رو نتواند جمع بندی کند برای بار دوم متشکرم !!

در اول مطالب گفته شده که RENG هفتگی رو دیدد و لی نمی دونید به چه دردی میخوره ؟ میگم براتون با یک مثال !:
              فرض کنیم که rang حرکت هفتگی طلا رو پیدا کردی ویا دیدی !!
              پایین ترین قیمت مثلا 500 تومن و بالاتریم در هفته 540 این قیمت فرض کنیم safe rang هستش !
              یعنی 3 تا 4 روز در این قیمت هستش و یکی دو روز هم در قیمت مثلا 480 -shadow range down ,
              550 shadow rang up بالاترین قیمت
              trend هم فرض کنیم up ( یا همان بالا رونده است )!

خوب رو 500 تومن خرید میکنیم حالا و اگه بعد از 2یا سه هفته به 550 رسید اول یه تحلیل ماهیانه و روزانه میکنیم اون ها هم rang رو تایید کنند میفروشیم !R

کسی که RANG رو در یک بازار نتونه در بیاره اساسا موفقیتش وابسته میشه به شانس !

نمیگم ممکن نیست موفق بشه اما همیشگی بعیده !

انشالله که رسیده باشیم به این مطلب که سوال کردید به چه دردی میخوره ؟ پیدا کردن RANG !

اما اینجا بگم اگه کسی RANG پیدا کرد اما TREND رو درست ندید چه اتفاقی میافته ؟؟!

زمان رو از دست میده و بیشتر! و در بازار معطل میشه ، کمتر امکان داره که سرمایه ازدست بره ، مگر اینکه در همان اشتباه اول ، عوض شدن RANG , رو نبینه که این دیگه اشتباه اول نیست ! RANG رو اشتباه دیده !!

ممکنه این سوال پیش بیاد که کی RANG عوض میشه که خودش یه مبحثه !
              ولی برای اینکه اشاره ای کنیم برای کسانی که علاقه مند هستند خودشون مطالب رو دنبال کنند خارج از بحث ! بگم به ساپورت ها و رزیستنس ها و شکسته شدن آن ها باید توجه داشت در این شکل ها که فرستاده شده تمام خطوط بالا و پایین RANG ها خودشون ساپورت و رزیستنس هم بودن و هستن
              تمرین RANG های پیدا کنید که عوض شدن راهنمایی PATTERN های همسایه کنار هم رو پیدا کنید !
              ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-14-2012, 03:07 PM

نظر

سلام
                تمرین RANG های پیدا کنید که عوض شدن راهنمایی PATTERN های همسایه کنار هم رو پیدا کنید !
                منظورتو رنج هایی هست که تبدیل به یک رنج بزرگتر شدن یا یک رنج دیگه بلافاصله بعد از اونا به وجود اومده؟
                من رنجهایی که اول وجود داشته رو با قرمز مشخص کردم و رنجهایی که بعدا به وجود اومده رو با آبی مشخص کردم
                .

نظر

بسم الله

با سلا م
                  در مورد شکل با لا (شکل های و الگو های ترسیمی )اکثرا صحیح هستند فقط شکل نهم شکل دهم از ( چپ براست بشمارید ) rang درسته ولی rang همسایه نه البته در عکس با حداقل 8 مورد rang دیگه میشود دید اون ها رو برای خود پیدا کنید ( نیاز به عکس ارسال نیست )
                  ممنون

در ادامه بحث رو با موضوع جدید ادامه خواهیم داد انشالله
                  ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-16-2012, 04:16 PM

نظر

درود

جناب فرد به عنوان آخرین شکل از این موضوع

من تمام اللگو های کلاسیک برگشتی و ادامه دهنده رو با حداقل نقاط برای ایجاد یک reng (که فکر میکنم حد اقل 4 نقطه نیاز داشته باشیم تا reng را رسم کنیم) کشیدم

آیا شکل بنده مشکلی نداره و راهنمای خوبی هست برای تشخیص رنج؟

اگر مشکلی داره بفرمایید تصحیح کنم

سوال:آیا با الگوی 1-2-3 هم میتوان مانند تصویر شماتیک بالا رنج کشید ؟ (این الگو فقط 3 نقطه دارد).

منتظر ادامه مطالب هستیم

با تشکر
                    .

نظر

بسم الله الرحمن الرحیم
                      و ما تشاء ون الا ان یشاء الله

این شکلها و الگوهای تکنیکی در رابطه با rang , trend کاملا درسته و ممنون از شما

و در رابطه سوال که پرسیده اید : " آیا با الگوی 1-2-3 هم میتوان مانند تصویر شماتیک بالا رنج کشید ؟ (این الگو فقط 3 نقطه دارد)."

جواب : بله میشود ، و در نظر داشته باشید 1- چه هدفی را دنبال میکنیم از پیدا کردن rang ,
                      و 2 - همیشه این اهداف باید در بازار کاری در جهت رسیدن یا سهولت رسیدن به هدف بعدی را بدنبال داشته باشد !

در نظر داشته باشیم که برای بدست آوردن یک rang دو نقطه کافی است در یک مدت زمانی معین !

نکته: وجه مشترک range ، و trend نیز همین است و قابل ذکر که در اینجا گفته بشه : تفاوتشون هم در این که یک Rang معمولا بین
                      low , high یا open , close زسم میشود و لی Trend معمولا بین low , low یا high و high و همچنین close و close یا در کل نقاط همچنسی کشیده میشود که در توالی زمانی اتفاق می افتند !

با تشکر
                      فرد

نظر

سلام تاپیک جالبی هست. خیلی با تشخیص ترند از اصلاح که در الیوت بحث میشه شباهت داره، در کل هر دو یک بحث هستند فقط الفاظ تغییر کرده. یا حق
                        پیروز باشید.

نظر

سوال شماره یک:درباره هدف از پیدا کرن reng یک توضیح مختصر بدید

سلام
                          چند سوال داشتم
                          این که میفرمایید:
                          "جواب : بله میشود ، و در نظر داشته باشید 1- چه هدفی را دنبال میکنیم از پیدا کردن rang "
                          هدف این بود که در پایین safe reng لانگ(پزیشن خرید) کنیم و در بالای safe reng شورت(پزیشن فروش) داشته باشیم
                          درسته؟
                          خودتون درباره هدف از پیدا کرن reng یک توضیح مختصر بدید
                          .

نظر

سوال شماره 2

گفتید با 2 نقطه در یک زمان معین میشه رنج کشید

در عکس زیر کدام رنج ها درست هستند؟

با تشکر
                            بدرود
                            .

نظر

بسم الله الرحمن الرحیم
                              با تشکر از این دوست محترم لازمه عرض کنم مبحت ما با موج الیوت ویو ارتباطی نداره و قصدمون اختراع کردن دوباره چرخ هم نیست ، و البته قصدمون هم نقد تئوری dow و الیوت ویو نیست ولی در کل بر تمام دوستان بلاخص تکنیکالیست واضح که مشکلات موج الیوت و تئوری داو چیست ( یکی از مشکلات بزرگ رو عرض میکنم برای دوستان که در تئوری های موج الیوت و داو معامله گر معمولا 50 % حرکت رو از دست میدهد در یک واحد زمانی - 25 % در باز کردن و 25 % در بستن پوزیش - این سیستم این مشکل رو نداره در نهایت بحث انشالله به این مطلب میرسیم !
                              ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-18-2012, 01:34 AM

نظر

بسم الله

- هدف پیدا کردن RANG که در حال حاضر ، مورد بحث ما مینواند نیز باشد :

تحلیل بازار از نظر زمانی از کل به جز است . و معامله کردن از جزء به کل ( از نظر واحد های زمانی )

- در جواب سوال دوم : بله ، اگر TREND بالا رونده باشند درسته و چنان چه TREND DOWN باشه عکس این جمله که در بالا گفته شده : "در پایین safe reng لانگ(پزیشن خرید) کنیم و در بالای safe reng شورت(پزیشن فروش) داشته باشیم" مصداق پیدا میکنند .
                                در نظر داشته باشیم : پوزیشن long همیشه به معنای buy نیست و shrot یه معنی فروش ! در فارکس !
                                در سهام و امثال مشابه آن این معنی صادق است .
                                م"
                                ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-19-2012, 01:16 AM

نظر

پردازش ...
                                X